Jak plánovat příspěvky na sociálních sítích | Laba Czech ✌
Для отслеживания статуса заказа — авторизируйтесь
Введите код, который был выслан на почту Введите код с SMS, который был выслан на номер
Код действителен в течение 5 минут Код с sms действителен в течение 5 минут
Вы уверены, что хотите выйти?
Сеанс завершен
На главную
Blog

Hledat

obsah

Jak plánovat příspěvky na sociálních sítích

Ideální doba, počasí či čas pro zveřejnění vašeho příspěvku opravdu existuje a my vám povíme, jak to zjistit.

frame-16-647de2c7b4882598492798.webp

Jak plánovat příspěvky na Instagramu? Nebo třeba na Facebooku? Na správném místě ve správnou dobu je přesně ta věta, kterou slýcháte z romantických komedií. Co když na ní ale něco opravdu je? Tedy alespoň co se týče sociálních sítí, tak je to jedno z pravidel, co vám zařídí ideální souhru vašich sledujících. Algoritmus tak bude pracovat pro vás a ne vy pro něj. Staňte se profíkem sociálních sítí s námi.

Jak začít?

Sociální sítě jsou občas oříšek a není snadné se v nich vyznat, avšak máme tipy, ze kterých se vám bude tajit dech. Minulý rok totiž 71 % uživatelů na sociálních sítích začalo využívat sociální sítě častěji. To není malé číslo, a tak se vám tipy budou hodit.

Jaké jsou ideální časy? Sepsali jsme je pro vás:

 • Facebook – 3:00 v průběhu celého týdne a úterý mezi 10:00 až 12:00
 • Instagram – pondělí až pátek mezi 11:00 až 13:00
 • Twitter – pondělí až pátek kolem 9:00
 • LinkedIn – úterý od 10:00 do oběda a středa i čtvrtek dopoledne

Co na to říkáte? Věřte, že plánování příspěvků na Instagram nebo Facebook v určité časy vám dokáže opravdu zajistit lepší dosah. Co ale kdyby to šlo ještě konkrétněji a individuálněji? I to dokážeme zařídit.

Veškerý obsah v užitečném formátu. Rozhovory, články, life hacky a tipy ze světa businessu i korporátů na našem profilu na Facebooku.
Pojďte se připojit!

Individuální plánování příspěvků na Facebook a Instagram

Zaměřme se teď právě na tyto dvě sociální sítě, protože přece jen nejvíce uživatelů se nachází právě tam. Existují i webové stránky kde si můžete vytvořit analýzu svého profilu, kde uvidíte dosahy, ale také to, v jaké časy jsou vaši uživatelé aktivní.

Stránka nese název Iconosquare a lze ji vyzkoušet na dva týdny zcela zdarma. Pokud by vám vyhovovala můžete si ji zaplatit a fungovat s ní, ale doporučujeme nejdřív bezplatně vyzkoušet.

Doporučujeme přečíst:

940x628-klement-646e25415c881934491873.webp

Proč a jak se mají firmy prezentovat na sociálních sítích? Rozhovor s Vítězslavem Klementem

Číst

Jak to je s Facebookem?

Na této platformě je zatím nejvíce uživatelů a drží si stále první místo v žebříčku. Což je dobrá zpráva pro vás. Vaše cílovka tady je skoro určitě a vaše plánování příspěvků na Facebook nepřijde nazmar. Vy už víte přibližné časy, kdy postovat, ale co když zrovna v ten daný moment nebudete k dispozici nebo si budete chtít dát šlofíka? 

Stačí si nastavit příspěvky dopředu a můžete být naprosto v klidu. Hned vám řekneme, jak se to dělá, protože o tohle kouzlo bychom vás neochudili:

 • plánovat příspěvky lze pouze na stránce, osobní profil tohle zatím neumožňuje;
 • kliknete na vytvořit příspěvek;
 • rozkliknete ikonu se šipkou vedle možnosti publikovat;
 • kliknete na naplánovat;
 • stačí pak vybrat datum a čas;
 • a kliknete naplánovat, což vám dá prostor pro odpočinek a nemusíte koukat na hodinky.

Je to snadné, že? Plánování příspěvků na Facebook nikdy nebylo jednodušší. Tenhle life hack vřele doporučujeme a jsme si jistí, že firmy, co ho využívají, už nikdy nebudou mít oči přilepené na hodinách.

Teď je na řadě Instagram.

Plánování příspěvků na Instagram se tu musí zmínit také. Bez této sociální sítě se ani vy neobejdete, a tak je důležité vědět, jak na to. Doporučujeme příspěvky vytvářet v Meta Business Suite, kde můžete naplánovat i příspěvky na Facebook. Takže vše na jednom místě:

 • opět dáte vytvořit příspěvek;
 • uvedete, zda chcete příspěvek zveřejnit na Instagramu nebo i na Facebooku;
 • vyberte fotku nebo video;
 • přidejte text nebo popisek;
 • poté rozklikněte možnosti příspěvku;
 • dále jen už kliknete na „naplánovat“ a nastavíte čas zveřejnění.

Lehké jako facka a plánování příspěvků na Instagram může být hračka. To samé platí i pro Facebook, protože si můžete ušetřit práci na jednom místě.

Nechcete poradit se sociálními sítěmi?

Jak plánovat příspěvky na Instagram, Facebook nebo kdekoliv jinde. Známe někoho, kdo ví více než my, někoho, kdo má sociální sítě v malíku a v neposlední řadě někoho, kdo vás to všechno může naučit. Ptáte se, kdo to je? No přece náš lektor Ing. Vítězslav Klement, Social Media Skillhead v mediální agentuře GroupM. Vede online živý kurz Social media marketing

Chcete se přihlásit k odběru novinek?

Přihlaste se k odběru, aby vám nic neuniklo.
Děkujeme za přihlášení k odběru!