Co dělá Social media manager
Blog
if locale != request.locale

Hledat

Co dělá Social media manager

Pomáhá značce dosahovat cílů a zajišťuje, aby byla viděna i slyšena. Jde o strategickou a kreativní roli, která se stará o tvorbu obsahu, publikování příspěvků a mnoho dalšího.

main-image-4-640a0051ef9f5289720229.webp

Stratég i kreativec – na pozici SMM se nudit nebudete.

Social media manager je nezbytnou součástí každé firmy, která chce být na očích. Člověk na této pozici má na starost strategii a plánování sociálních médií. Jeho práce zahrnuje mimo jiné tvorbu obsahu, publikaci, interakci s uživateli i analýzu výkonu. Práce je klíčová pro budování dobrého jména značky, udržení loajality stávajících zákazníků a získávání nových. 

Význam sociálních médií v oblasti moderního marketingu roste, je proto důležité mít na této pozici člověka, který se v online světě orientuje, sleduje trendy a novinky, které následně dokáže aplikovat na práci své firmy.

Jak plnit roli SMM úspěšně?

Klíčové vlastnosti a schopnosti, které by měl mít social media manager:

Kreativita

Úspěšný SMM byl měl mít schopnost vytvářet kvalitní a poutavý obsah pro sociální média.

Zodpovědnost

Musí převzít zodpovědnost za obsah a komunikaci na sociálních médiích firmy.

Komunikační schopnosti 

Na této pozici je důležitá schopnost efektivně a jasně komunikovat nejen se zákazníkem, ale také s ostatními členy týmu.

Empatie

Měl by být schopen pozorně naslouchat potřebám klientům a komunikovat s nimi tak, aby se cítili slyšeni.

Strategické přemýšlení 

SMM by měl zvládat promýšlet strategie sociálních médií a být schopen je aplikovat na firmu.

Analytické schopnosti 

Měl být schopen sledovat a analyzovat výsledky kampaní a upravit svou strategii na základě získaných dat.

Flexibilita     

Sociální média jsou rychle se měnícím prostředím, musí být proto schopný přizpůsobovat se novým trendům a změnám v oblasti působení.

     Veškerý obsah v užitečném formátu. Rozhovory, články, life hacky a tipy ze světa businessu i korporátů na našem Instagramu. 
Pojďte se připojit!

Zájem o novinky v oboru

SMM by se měl orientovat mezi trendy ve světě sociálních médií a využívat je k dosažení lepších výsledků.

Jedná se o relativně novou pozici, která se rozvinula (nepřekvapivě) s nástupem sociálních médií. Jako v každém oboru, také zde neexistuje jednotný návod na to, jak se stát úspěšným social media manažerem. Nicméně některé kroky byste měli zvážit. 

Vzdělání – pro kvalifikované social media manažery je užitečné vzdělání v oblasti marketingu, komunikace, nových médií nebo podobně zaměřeném oboru.

Kurzy a certifikace – existuje řada kurzů a certifikací, které vám pomohou zlepšit vaše schopnosti a znalosti v této oblasti. Také u nás v Laba Czech nabízíme kurz Social media marketingu, zjistěte o něm více zde.

Zkušenosti nad zlato –  je důležité získat praktické zkušenosti. Můžete zkusit stáž či působit jako dobrovolník v organizaci, která využívá sociální média.

Portfolio – budujte si portfolio s ukázkami své práce v oblasti social media managementu, může se jednat o příspěvky na sociálních sítích, články či kampaně.

Po získání potřebných zkušeností a znalostí můžete začít hledat práci v této oblasti. Zvažte možnost práce v agentuře, kde budete pracovat pro více klientů, nebo v interním týmu firmy. Škála organizací ve kterých může SMM najít uplatnění, je opravdu široká. Může se jednat třeba i o vzdělávací instituce, sportovní organizace, umělecké organizace a podobně.

Doporučujeme přečíst:

thumbnail-2-6401b534da18b644614466-64071f59517ec352580780.webp

Efektivní budování značky přes TikTok

Číst

Kde sledovat trendy v oblasti marketingu

Existuje spousta stránek i zdrojů, kde je trendy možné sledovat. Tady máte tipy na některé z nich:

  • Moz – webová stránka zaměřená na SEO a digitální marketing
  • Social Media Today – tato webová stránka poskytuje novinky, názory a tipy pro oblast digitálního marketingu a sociálních médií.
  • Marketing Week – britský magazín poskytuje spoustu témat v oblasti marketingu.
  • The Drum –  další ze stránek zaměřených na novinky o reklamě, marketingu a designu.
  • Content Marketing Institute – tato stránka se orientuje na content marketing a nabízí tipy pro a informace pro marketéry, kteří chtějí tvořit kvalitní obsah pro své zákazníky.

Tak co, bavila by vás práce na pozici Social media managera? Chcete se jim stát? Přihlaste se do našeho kurzu Social media marketingu, proniknikněte za oponu sociálních sítí a začněte tahat za nitky.

Chcete se přihlásit k odběru nových článků?

Jeden e-mail s nejlepším obsahem týdne. Přihlaste se k odběru, aby vám nic neuniklo.
Děkujeme za přihlášení k odběru!